Dofinansowania w 2025:
Dofinansowania w 2024:
Program rządowy „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024-2027”
Celem przyznania środków jest wsparcie kadr pomocy społecznej poprzez dofinansowanie wynagrodzeń pracownikom zatrudnionym w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej, w postaci dodatku motywacyjnego wraz z kosztami składek od tego dodatku. Dodatek motywacyjny otrzymują wyłącznie osoby zatrudnione na umowę o pracę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w art. 6 pkt 5 ustawy o pomocy społecznej, prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego lub na ich zlecenie. Czas realizacji programu 01.07.2024 – 31.12.2027 rok
Dofinansowania w 2023 roku:
pełna informacja dot. opieki wytchnieniowej pod linkiem: https://opswolsztyn.bipweb.pl/edycja-2023_wpisy_81_75_24.html
Dofinansowania w 2022 roku:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolsztynie przystępuje do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Społecznej „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022, który finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Program adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów wymagających wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad:
1) dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
2) osobami posiadającymi:
Program realizowany będzie w formie świadczenia usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej oraz w ramach pobytu całodobowego w okresie do 31 grudnia 2022 roku.
Uczestnik Programu za usługi opieki wytchnieniowej nie ponosi odpłatności.
Szczegółowe informacje o możliwościach skorzystania z oferowanego wsparcia, procedurze wnioskowania i jego realizacji przekażemy już wkrótce.
POPŻ PODPROGRAM 2021 – efekty
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolsztynie z terenu województwa wielkopolskiego przy współpracy Bankiem Żywności - Związek Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności w Poznaniu realizowała/ło Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie styczeń 2022 – październik 2022.
Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
- warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe);
- skrobiowe (makaron jajeczny),
- mleczne (mleko UHT),
- mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju),
- cukier (cukier biały),
- tłuszcze (olej rzepakowy).
Pomoc żywnościowa trafiła do 100 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa wielkopolskiego
Wydaliśmy osobom potrzebującym:
- 2090,4 ton żywności;
- 200 paczek żywnościowych;
- 0 posiłków;
W ramach POPŻ Podprogram 2021 dla 0 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 0 warsztatów edukacyjnych w ramach działań towarzyszących:
- edukacji finansowej – 0 spotkań dla 0 uczestników;
- kulinarnych - 0 spotkań dla 0 uczestników.